Tekirdağ

Başkan Yardımcısı Çınar bilim fuarına katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında hazırlanan bilim fuarına katıldı.

Turizm ve otelcilik eğitimi veren Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Tekirdağ turizminin geliştirilmesi, hizmet sektöründe otomasyon, gıda üretiminde atık yönetimi, geri dönüşüm ve sağlıklı gıda üretimi süreçleri ile Türk tarihi ve kültürü üzerine geliştirdikleri bilimsel projelerle TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenledi.

Fuarın açılış törenine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel adına Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar da katılarak açılış kurdelesini kesti. Törende Başkan Yardımcısı Çınar’ın yanı sıra Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Gürcan Ayvaz, Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oğuz Günaçan, çeşitli okulların müdürleri ve öğretmenler ile öğrenciler de hazır bulundu.

ÇINAR: “GENÇLERİN DESTEKÇİSİYİZ”

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oğuz Günaçan, öğrencilere fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini ortaya koyan bir fuar hazırladıklarını ifade etti. Günaçan’ın ardından kendisi de aynı okuldan mezun olan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Gürcan Ayvaz kürsüye gelerek fuarın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar ise öğrencilerin birbirinden başarılı ve uygulanabilir projeler ürettiklerini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilerimizin ortaya koyduğu projeler bizleri fazlasıyla mutlu etti. Biz belediye olarak gençlerimizin bilinçli bireyler olması, kendilerini geliştirmeleri için her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Bu açıdan burada emek vermiş gençlerimizi kutluyor ve her zaman destekçileri olacağımızı ifade etmek istiyorum,” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından bilim fuarını gezen Çınar, öğrencilerin sunumlarını takip etti, Süleymanpaşa Belediyesinin turizme yönelik çalışmaları ve gençler için hayata geçirilen projeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu