Tekirdağ

Başkan Uzunlar 15 Temmuz anma törenlerine iştirak etti

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen törenlere ve anma programlarına iştirak etti.

14 Temmuz gecesi, Tekirdağ Valiliği tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen yemeğe katılan Uzunlar, burada şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek bol bol sohbet etti.

TEKİRDAĞLI 15 TEMMUZ ŞEHİDİ ALKAN’IN KABRİNE ZİYARET

Ertesi gün Tekirdağlı 15 Temmuz Şehidi Münür Alkan’ın mezarı başında düzenlenen anma törenine katılan Başkan Uzunlar, Alkan’ın kabrine karanfil bıraktı, tüm şehitler için dua etti. Uzunlar, burada yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Şehidimiz Münür Alkan’ın kahramanlığını, vatan sevgisini ve demokrasiye olan bağlılığını yürekten hissediyoruz. Onun gibi nice aziz şehidimizi her daim rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Onlar, vatanımızın bekası için canlarını feda eden kahramanlardır. Onların aziz hatıraları, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu her zaman diri tutacaktır. Mekânları cennet, ruhları şad olsun,” açıklamasında bulundu. Uzunlar, daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök ile birlikte Alkan’ın ailesine ziyarette bulundu.

MİLLETİN ZAFERİ KONFERANSINA KATILDI

Başkan Uzunlar, Namık Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen anma töreninde de hazır bulunarak ’15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi’ konulu konferansa katıldı. Konferansın ardından rektörlük fuaye alanındaki ’15 Temmuz’ konulu fotoğraf sergisini protokol mensupları ile birlikte gezen Uzunlar, burada duygu dolu anlar yaşadı.

ANMA TÖRENİ SAHİLDE DÜZENLENDİ

Hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla organize edilen son etkinlik olan ve sahil dolgu alanda düzenlenen anma programına iştirak eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ protokolü ve vatandaşlarla birlikte programı takip etti. İlahi konseri, Kur’an tilaveti, şiirler ve günün anlam ve önemine ilişin konuşmaların yanı sıra 15 Temmuz hain darbe girişimi ve bu ihanetin nasıl önlendiği ile ilgili belgesel gösterimlerinin yer aldığı program, gece yarısı camilerden okunan sala ile sona erdi.

UZUNLAR: “RABBİM, BİR DAHA BÖYLE BİR ACI İHANETİ YAŞATMASIN”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Uzunlar, “Bu anlamlı günde, milletçe birlikte omuz omuza vererek, ülkemizin daha güçlü ve aydınlık bir geleceğe ilerlemesini, şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatarak, demokrasiye ve millî birliğimize sahip çıkma kararlılığımızı bir kez daha yineliyoruz. Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize olan bağlılığımızı güçlendirerek, geleceğe umutla bakmaya devam edeceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Rabbim, ülkemize bir daha böyle bir acı ihaneti yaşatmasın,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu