Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 30. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 30. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türk Basın Tarihi’nin yeri doldurulamayan ismi Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, hain bir suikast sonucu 30 yıl önce aramızdan ayrıldı.

Ülkemize, vatanımıza ve halkımıza karşı sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden Uğur Mumcu, dürüst, objektif, güvenilir, ilkeli ve onurlu gazetecilik anlayışının simgesidir.

Ömrünü Türkiye’nin çağdaşlaşma mücadelesine adayan Uğur Mumcu, mesleğini korkusuzca icra eden bir gazeteciydi. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor ve halkımızdan gizlenmek istenen gerçekleri engin fikir penceresinden bizlere aktarıyordu.

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun yazdıklarından rahatsız olan karanlık eller onu hayattan kopardılar.

51 yıllık ömründe pek çok başarıya imza atan Uğur Mumcu, eserleri ve hatırasıyla kalplerimizde yaşamaya devam ediyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Basını’nın onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 30. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.

Kadir Albayrak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu