Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI 24/01/2022 08:15:54 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Ocak 1993’te…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN GAZETECİ YAZAR UĞUR MUMCU’YU ANMA MESAJI


24/01/2022 08:15:54

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Ocak 1993’te suikast sonucunda hayatını kaybeden Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün 29. yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Atatürk ilke ve devrimleri ile Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucusu Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu, 24 Ocak 1993’te hain bir suikast sonucu kaybettik.

Kılıçtan keskin kalemiyle gizli gerçekleri gün yüzüne çıkartan, engin fikir penceresinden toplumumuzu aydınlatan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ömrünü ülkemizin çağdaşlaşmasına adamış bir kalpaksız kuvayı milliyeciydi.

Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ne denli ileri görüşlü olduğunu ortaya koymaktadır. Yeri doldurulamayacak ölçüde önemli bir fikir insanı olan Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun karanlık eller tarafından hayattan koparılması, ülkemiz için büyük bir kayıptır.

Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu çağdaş fikirleri ile günümüze ve geleceğe ışık tutan eserleriyle kalplerimizde yaşamaya devam edecek.

Bu düşüncelerle Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi, Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 29. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu