Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI 08/03/2022 08:21:02 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 8 Mart…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI


08/03/2022 08:21:02

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

8 Mart 1857 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bir grev esnasında çıkan yangında yaşamını yitiren 128 kadın anısına kabul edilen Dünya Emekçi Kadınlar Günü, ülkemizde 1921 yılında kutlanmaya başlanmıştır.

İnsanlığın ilerlemesinde ve uygarlıkların gelişmesinde büyük emeği olan kadınlarımız, hayatın her alanında var olarak dünyamızı şekillendirmekte, bugünümüze ve yarınlarımıza yön vermektedirler.

İstiklal mücadelemizin kazanılmasında ve Cumhuriyet’imizin kalkınmasında çok önemli bir yeri olan kadınlarımız, sevgi, saygı ve vefanın en büyüğünü hak etmektedirler.

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” diyerek çağdaşlaşma yolunda devrimler gerçekleştirmiş ve Türk kadınının layık olduğu haklara kavuşmasını sağlamıştır.

Cumhuriyet kadınlarımız, eğitimden çalışma hayatına, bürokrasiden siyasete, spordan sanata kadar her alanda varlık göstermektedirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak adalet ve eşitliği temel alan bir anlayışla, her şeyin en iyisine layık olan kadınlarımız için çalışmaya ve emekçi kadınlarımızı desteklemeye devam edeceğiz.

Sevgi, emek ve özveriyle dünyamızı daha yaşanılabilir hale getiren ve hayatın her alanında var olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu