Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI


30/08/2022 00:24:38

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Şanlı bir kahramanlık destanı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümünü ve 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da ilk kıvılcımı ateşlenen Milli Mücadele ateşi yurt geneline yayılmış, vatansever ulusumuz yedi düvele karşı verdiği özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinden zaferle çıkmıştır.

30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, vatanımız uğrunda tek vücut olan ulusumuzun üstün fedakârlığı ve cansiperane mücadelesi sayesinde kazanılmıştır. İşgal altındaki vatan topraklarımızın kurtarılmasını sağlayan şanlı zaferimiz, en büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurulmasının önünü açmıştır.

Cumhuriyet nesilleri olarak özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi; ulusumuzun 100 yıl önce Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirmiş olduğu İstiklal Mücadelesine borçluyuz. Bizlere düşen görev atalarımızın bizlere emaneti olan güzel yurdumuzu muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak ve gelecek nesillere daha güzel ve daha yaşanılabilir bir vatan bırakmaktır.

Çağdaşlaşma yolunda en önemli rehberimiz, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Atatürk ilke ve devrimleri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferimizin 100. yıl dönümünü ve 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, güzel yurdumuzu bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu