Tekirdağ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TEKİRDAĞ’DA COŞKU VE GURURLA KUTLANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TEKİRDAĞ’DA COŞKU VE GURURLA KUTLANDI 30/08/2022 12:59:39 Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TEKİRDAĞ’DA COŞKU VE GURURLA KUTLANDI


30/08/2022 12:59:39

Özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk Başkumandanlığında zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm ülkede olduğu gibi Tekirdağ’da da coşku ve gururla kutlandı.

Bu yıl 100. Yılı kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak Tarihi Valilik Binası önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Kurumlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı Çelenk Sunma Töreni son buldu. 

İlgili Makaleler

Çelenk Sunma Törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri çelenk sunma törenin ardından Tebrikat Töreni ile devam etti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın makamında gerçekleşen törende protokol üyeleri bayramlaştı.

Kutlama etkinlikleri kapsamında daha sonra Geçit Töreni düzenlendi. Tekirdağ Orduevi önünde tüm protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen tören, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerin geçidinin ardından sona erdi.

Başkan Kadir Albayrak: “Çağdaşlaşma Yolunda En Önemli Rehberimiz, Geçmişte Olduğu Gibi Bundan Sonra da Atatürk İlke ve Devrimleri Olacaktır.”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, vatanımız uğrunda tek vücut olan ulusumuzun üstün fedakârlığı ve cansiperane mücadelesi sayesinde kazanılmıştır. İşgal altındaki vatan topraklarımızın kurtarılmasını sağlayan şanlı zaferimiz, en büyük değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurulmasının önünü açmıştır. Cumhuriyet nesilleri olarak özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve demokrasimizi; ulusumuzun 100 yıl önce Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirmiş olduğu İstiklal Mücadelesine borçluyuz. Çağdaşlaşma yolunda en önemli rehberimiz, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Atatürk ilke ve devrimleri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferimizin 100. yıl dönümünü ve 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.” dedi.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu