Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 2 KASIM MURATLI’NIN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 2 KASIM MURATLI’NIN BAYRAMI MESAJI


02/11/2022 09:33:42

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 2 Kasım Muratlı’nın Kurtuluş Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Güzel ilçemiz Muratlı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Şanlı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması, işgal altındaki vatan topraklarımızın kurtarılmasını sağladığı gibi özgür, bağımsız ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının da önünü açmıştır.

Milli Mücadele Döneminin zaferle sonuçlanmasının ardından 2 Kasım 1922 tarihinde Muratlı ilçemiz özgürlüğüne kavuşmuştur.

Atatürk’ün çağdaş ilke ve fikirlerinin ışığında, özgürlük ve bağımsızlık ruhu içerisinde vatanımızı korumaya ve Cumhuriyet’imizi yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2 Kasım Muratlı’nın Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, yurdumuzun kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu