Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI 17/03/2022 23:19:03 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI


17/03/2022 23:19:03

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Her bir aşaması şanlı bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Çanakkale, Türk halkının ulus olma bilincine eriştiği, kınalı kuzuların geri dönmeyi düşünmeden canlarını vatanımız uğrunda feda ettikleri, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kahraman olarak tarih sahnesine çıktığı ve tarihin akışının değiştiği yerdir.

Özgürlük ve bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen ulusumuz, I. Dünya Savaşı’nda yurdumuzu elimizden almak isteyen işgalci güçlere karşı birleşmiş, vatanseverlik ve fedakârlık duygularıyla kahramanca mücadele ederek Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Çanakkale Savaşı’nın kazanılmasında çok önemli bir rolü olan 57. Alay’ın ve bağlı olduğu 19. Tümen’in, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından mavi gözlü kentimizde kurulmuş olması sebebiyle, şanlı 18 Mart zaferinin biz Tekirdağlılar için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çanakkale Destanı, Tekirdağ’da başlamıştır. Her bir neferi şehit olan 57. Alay, Tekirdağ’ımızın gurur kaynağıdır.

Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu