Tekirdağ

Başkan Kadir Albayrak’ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Başkan Kadir Albayrak’ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı 11/03/2022 16:06:32 Tekirdağ Büyükşehir Belediye…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Başkan Kadir Albayrak’ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı


11/03/2022 16:06:32

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

İstiklal Marşımız, ulusumuzun Kurtuluş Savaşı’nda şanlı zaferler elde etmesini sağlayan vatan sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık ruhunun en güzel ifadesidir.

Her bir aşaması şanlı bir kahramanlık destanı olan Milli Mücadele ruhu, Büyük Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından Türkçemizin zenginliğinin nadide bir örneği olarak mısralara dökülmüştür.

İstiklal Marşı’nın kabulü, Gazi Meclisimiz, kahraman ordumuz ve vatansever halkımızın Milli Mücadele azmini ve zafere olan inancını daha da kuvvetlendirmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde yazılan İstiklal Marşı, aynı zamanda güzel yurdumuzun nasıl kurtarıldığını, özgürlük ve bağımsızlığımızın nasıl kazanıldığını Cumhuriyet nesillerine anlatan şanlı bir destandır.

Cumhuriyet nesilleri olarak Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyor, İstiklal Marşımız Mehmet Akif Ersoy’un mısralara döktüğü bağımsızlık ruhunu yaşatmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu