Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI


10/11/2022 09:17:37

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, Cumhuriyet’imizin kurucusu, ülkemize çağ atlatan devrimlerin mimarı Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete göç edişinin 84. yıl dönümünde ulus olarak rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Askeri dehası, isabetli kararları, engin bilgi birikimi, ileri görüşlülüğü, çağdaş fikirleri, sarsılmaz azmi, vatan ve millet sevgisi Atatürk’ü, dünyanın en önemli liderlerinden biri haline getirmiştir. Tarihte unutulmaz bir iz bırakan Atatürk’ün en büyük dayanağı ulumuza duyduğu sonsuz güven ve inanç olmuştur.

Atatürk, “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” sözleriyle ilke ve fikirlerinin önemine dikkat çekmiştir.

10 Kasım, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken fikirlerini yaşattığımız, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma inanç ve kararlılığımızı tazelediğimiz bir gündür.

Ata’mızın mirasına en güzel şekilde sahip çıkmalı, ilkelerini ve fikirlerini yeni nesillere en güzel şekilde anlatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; ilkeleri, fikirleri, eserleri ve hatırasıyla sonsuza dek kalplerimizde yaşayacak olan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu