Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK EBEDİ ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA KATILDI

BAŞKAN ALBAYRAK EBEDİ ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA KATILDI 10/11/2022 15:41:52 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyetin kurucusu…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN ALBAYRAK EBEDİ ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA KATILDI


10/11/2022 15:41:52

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Cumhuriyetin kurucusu Ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programlarına katıldı.

Ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. ölüm yıl dönümünde ilk tören Süleymanpaşa ilçesinde Tarihi Valilik binası önünde gerçekleşti. Atatürk’ün İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda hayatını kaybettiği saat 09.05’te saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu, daha sonra kurumlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra; Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Süleymanpaşa ilçesi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Fotoğraf Sergisi ile 10 Kasım Atatürk’ü anma programı gerçekleştirildi.  Programda kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi, Ebru Nayim Fen Lisesi öğrencileri tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı Atatürk’ün hayatının anlatıldığı bir gösteri gerçekleştirildi.

Başkan Kadir Albayrak, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, Aramızdan Ayrılışının 84. Yıl Dönümünde Rahmet, Özlem Ve Saygıyla Anıyorum”

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları sonrasında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “10 Kasım, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken fikirlerini yaşattığımız, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma inanç ve kararlılığımızı tazelediğimiz bir gündür. 84 yıl önce aramızdan ayrılan Atatürk, kalplerimizde yaşamaya ve çağdaşlaşma mücadelemize ışık tutmaya devam ediyor. Atatürk, ilkeleri, fikirleri, eserleri ve hatırasıyla sonsuza kadar ulusumuzun kalbinde yaşamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde rahmet, özlem ve saygıyla anıyorum.”dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu