SporYaşam

Bakan Bak:” Çorlu’ya 10 Bin 59 Kişilik Stadyum Yapacağız”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, Tekirdağ’da millet bahçesi içinde yer alan buz pateni, spor vadisi, futbol sahaları ve bin kişilik kız öğrenci yurdunun açılışını gerçekleştirip, bakanlığı ile Süleymanpaşa Belediyesi’nin ortaklaşa yaptığı spor tesislerinde incelemelerde bulundu. Daha sonra Çorlu’ya gelen Bakan Bak, Çorlu’ya 10 bin 59 kişilik stadyum yapacağız dedi.

Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı Millet Bahçesi’nde toplu açılış törenine katılan Bak, çiçek ve halk oyunları gösterileri ile karşılandı.

Bakan Bak, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dört bir yanında eserler ortaya koyduklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanında devasa spor tesisleri yaptık, Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi, gençlere destek vermesi ve her yerde spor için gerekli talimatları vermesi üzerine buralara da yeni yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz.

Bakın, dünyanın, Avrupa’nın en modern stadyumları Türkiye’de, en modern spor salonları Türkiye’de. Yine Türkiye’nin dört bir yanında 700 tane olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları yaptık. Bütün bunlar genç nüfusu olan Türkiye’nin sporda ortaya koyduğu vizyonun, devrimin sonucu. Yine sporcularımız uluslararası arenada büyük başarılara imza atıyor. Geçen hafta grekoromenle güreş takımımız Avrupa şampiyonu oldu.

Yine serbest güreş milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu, bayan milli takımımız Avrupa ikincisi oldu. Haltercilerimiz altın madalya kazandı, tekvandocularımız altın madalyalar kazandı. Yine okçulukta olimpiyat şampiyonu çıkardık, dünya şampiyonu çıkardık. Jimnastikte dünya şampiyonları Avrupa şampiyonları çıkardık. Evet gençlerimiz gümbür gümbür geliyor sporda.

Gençlik merkezlerimizi açtık 470 tane, belediyelerimizle ortak projeler yürüttük ve Türkiye’nin dört bir yanında eserler ortaya koyduk. Maalesef ama maalesef bazı yerlerde bunları yapamıyoruz, engel oluyorlar. Önümüzü açın diyoruz Tekirdağ” dedi.

Bakan Bak, millet bahçesinde incelemelerde bulunduktan sonra AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel ile birlikte esnafı ziyaret etti. Bak, daha sonar Çorlu ilçesine geçti.

‘ÇORLU’YA10 BİN 59 KİŞİLİK STADYUM YAPACAĞIZ’

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, Tekirdağ’daki programlarının ardından geçtiği Çorlu ilçesinde, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesindeki öğrenciler ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Çorluspor 1947 futbolcuları ile bir araya geldi.

Kulüp başkanı Yusuf Gümüş ve sporcular tarafından karşılanan Bakan Bak, bir süre öğrencilerle sohbet edip, Çorluspor 1947 futbolcuları ile görüştü. Kulüp başkanı Yusuf Gümüş’ten kulüp ve takım hakkında bilgi alan Bakan Bak, “Çorlu’ya 10 bin 59 kişilik stadyum yapacağız” dedi.

Gümüş de, “Takım şampiyonluğa doğru gidiyor. Buna rağmen tribünler doluyor ve artık burası nüfusun yoğunluğu nedeniyle stat yetersiz kalıyor. Siz de söylediniz inşallah bölgemize yakışan bir stat olur şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Çorlu 1947 kulübünün atkısı ve takım forması hediye edilen Bak, kız futbol takımı oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektirip, ilçeden ayrıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu