Çorlu

Bu Tür Atıkları Atanlara Cezai İşlem Uygulanacak!

''Atıklar İçin Lütfen Bizi Arayın!''

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Güner Çetin, kent merkezinde yer alan çöp konteynerlerinin içine, yanına ya da çevresine bırakılan inşaat atıkları, eski ev eşyaları ve ağaç dalları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Çetin:”Bu tür atıkları atanlar tespit edilerek haklarında cezaî işlem uygulanmakla birlikte, atıkların temizlenmesi için ücret tahsil edilmektedir’ dedi.

Sokakların çöplük olmadığının altını çizen Başkan Yardımcısı Çetin, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gece gündüz demeden çalıştıklarını ve atılan her çöp gibi inşaat atığı, eski ev eşyası ve ağaç dallarını da temizlediklerini ifade ederek “İnşaat atıkları, eski ev eşyaları ve ağaç dalları bildirilmesi zorunlu atıklardır.

Bu tür atıkları atanlar tespit edilerek haklarında cezaî işlem uygulanmakla birlikte, atıkların temizlenmesi için ücret tahsil edilmektedir. Ekiplerimiz program dâhilinde bu atıkları makbuz karşılığında adresinizden almaktadır. Sokaklar çöplük değil, ortak yaşam alanlarımızdır.

Lütfen, sokaklarımıza da evimiz gibi bakalım ve temiz tutalım. İnşaat atıkları, moloz, eski ev eşyası ve ağaç dallarını çöp konteynerleri ya da çevresine atmayın, arayın biz alalım.

İnşaat atıkları, eski ev eşyaları ve ağaç dalları gibi atıklarınız için Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz 0533 020 59 59 ve 444 99 59 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz.” diye konuştu.

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu