Çorlu

Arama Kurtarma Ekipleri Artık Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü

Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü Eğitimi”ni başarı ile tamamlayarak kimlik kartlarını ve orman yangınlarında kullanılmak üzere hazırlanan kıyafetlerini teslim aldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, “Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nde görev alan 5 belediye personelimiz ve 4 gönüllü vatandaşımız İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimi tamamlamışlardır.  İlgili kurumların orman yangınlarında görev bildirmesi hâlinde, ekip üyelerimizden oluşturulan orman yangınlarıyla mücadele gönüllüsü timimiz, verilecek görevleri yerine getirmeye hazırdır. Bu timde görev alan personellerimiz ve vatandaşlarımıza ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum, kendilerine başarılar diliyorum.’’ dedi.

Afetlere hazırlık kadar, oluşabilecek orman yangınlarına yönelik hazırlıkların da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Yardımcısı Çolpan, “Oksijen kaynağımız ormanlarımızı korumak için herkes üzerine düşeni yapmalı, kurumlar çalışmalarını artırırken vatandaş olarak yangına sebep olabilecek davranışlarda bulunmamalıyız, ormanlık alanlarda gördüğümüz yangınları Alo 177 Orman Yangın İhbar Hattı’na bildirmeliyiz. Ayrıca bölgemizde faaliyet gösteren çiftçilerimizden de anız yakılmaması konusunda duyarlılık bekliyoruz.” dedi.

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu