Yaşam

Annesini Silahla Vurarak Öldürdü! Zerrin Toprağa Verildi

Samsun’da oğlu tarafından öldürülen anne Zerrin Büyük memleketi Tekirdağ Çerkezköy’de gözyaşlarıyla sonsuzluğa uğurlandı. 50 yaşındaki kadının töreninde sevenleri gözyaşlarına hakim olamadı. Olayla ilgili ise annesini silahla vuran 17 yaşındaki çocuk tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay geçtiğimiz günlerde Samsun’da meydana geldi. İddialara göre ortaokulda eğitim gören 2 çocuğunu görmek için okula gelen annesi Zerrin Büyük’ü (50) tabancayla Öldürdü. Annesinin erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Bilgin İ.’yi (52) de yaraladı. Olaya ilişkin  A.A.Ö.’ (17) tutuklandıe. Baba Ali Ö.’ye ise elektronik kelepçeyle ev hapsi verildi. Baba Ali Ö.’nün (47) savcılık ifadesi ortaya çıktı. Ali Ö.’nün, ifadesinde, “Eski eşimin, çocukları kaçırmasından korktum. Oğlum okula geldi ancak ben geldiğini görmedim. Silah sesini duyunca koştum ancak yetişemedim” dediği öğrenildi.

Olay, önceki gün Samsun’un Canik ilçesindeki Tevfik İleri Ortaokulu’nda meydana geldi. Bir süre önce A. Ö.’den boşanan 3 çocuk annesi Zerrin Büyük, erkek arkadaşı Bilgin İ. ile velayeti babalarında olan 2 çocuğunun eğitim gördüğü ortaokula gitti. Okul idaresi durumu baba Ali Ö.’ye bildirdi.

Babasından durumu öğrenen bir lisede eğitim gören A.A.Ö. de okula geldi. A.A.Ö., yanındaki tabancayla okul binasında annesi Zerrin Büyük’e ardından bahçedeki Bilgin İ.’ye ateş edip kaçtı. Yaralanan Zerrin Büyük ile Bilgin İ., ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan Zerrin Büyük, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Bilgin İ.’nin de sağlık durumunun ağır olduğu belirtildi. Otopsi işlemleri tamamlanan Zerrin Büyük’ün cenazesi, memleketi Tekirdağ Çerkezköy’de sevenleri ve yakınlarının katılımıyla toprağa verildi.

OĞUL TUTUKANDI, BABAYA EV HAPSİ

Olay sonrası kaçan A.A.Ö., polis tarafından suç aleti silahla evlerinde yakalandı. Soruşturma kapsamında babası Ali Ö. de gözaltına alındı. Baba ve oğlu, ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. A.A.Ö., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Ali Ö.’ye ise elektronik kelepçeyle ev hapsi verildi.

Ali Ö.’nün savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı. Ali Ö.’nün, “Eski eşim ve sevgilisi, 2 küçük çocuğun okuduğu okula gidip müdür yardımcısına görüşme talebini iletmiş. Okul yönetimi dava sürecini bildiği için görüştürmeyerek, beni aradılar. Çocuklar bu sırada öğretmenlerine görüşmek istemediklerini söylemiş.

Ben de görüşmeye izin vermeyerek hemen okula geldim. Ancak olay çıkmaması adına müdahale etmedim. Zaten okul çıkış saati olduğu için çocukları alıp eve gitmek için okulun bahçesinde bekledim. En çok da eski eşimin çocukları kaçırmasından korktum. Oğlum da okula geldi ancak ben geldiğini görmedim. Silah sesini duyunca koştum ancak yetişemedim” dediği öğrenildi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu