Yaşam

Alman Vatandaşı Alznauer, Müslüman Oldu

Nuri ÇAĞLAR/ŞARKÖY(Tekirdağ), (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Şarköy ilçesine misafirliğe gelen Alman vatandaşı Maurıce Stephane Alznauer, müftülükte yapılan ihtida merasiminde Müslüman olup Musa adını aldı.

Şarköy İlçe Müftülüğü’ne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Alman vatandaşı Maurıce Stephane Alznauer, gerçekleştirilen ihtida merasiminde şahitlerin huzurunda Kelime-i Şahadet getirdi.

Müslüman olan Alznauer, Musa adını aldı. Şarköy İlçe Müftü Vekili Yusuf Acar, Çarşı Camisi imam hatibi Alişah Can, Şarköy Müftülüğü gençlik koordinatörü Yaşar Özen ve şahitlerin huzurunda Kelime-i şehadet getirerek Müslüman olan Maurıce Stephane Alznauer, yaptığı araştırmalar ve incelemeler sonucunda kendi istediği ile Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi.

Müftü vekili Acar, Müslüman olan Musa’ya hayırlı, mutlu bir yaşam dileklerini iletip, ‘ihtida belgesi’ni takdim etti.(DHA)

DHA-Bölge – Türkiye-Tekirdağ / Sarköy – Nuri ÇAĞLAR

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu