Yaşam

Aksal: Kadına yönelik şiddetle mücadelemize ‘sıfır tolerans’ ilkesiyle devam edeceğiz

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı’na katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantıya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcıları İsmail Çataklı ile Mehmet Ersoy, milletvekilleri, emniyet müdürleri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve akademisyenler de katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Aksal, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın liderliğinde yürütülen kadına şiddetle, aile içi şiddetle mücadelede İçişleri Bakanlığı’na düşen kısımla alakalı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘nun başkanlığında ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdik. 2021-2025 eylem planı ve onun içerisinde her bakanlığın, her kurumun kendi üzerine düşenleri tekrar değerlendirmek için bir araya geldik. Kadına yönelik şiddet ile ilgili bir zihniyet değişikliğini savunuyoruz. Çalışmalarımız, yürütülen eylem planlarımız bu kapsamda sadece kadına yönelik çalışmalardan ibaret değil. Erkekleri ve toplumun tüm kesimlerini bu amaç doğrultusunda bilgilendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle nüfusun yarısını oluşturan kadınları dışlayan bir toplum gücünün yarısından vazgeçmiş demektir. Devletimiz, milletimiz, kurumlarımızla kadına yönelik şiddetle topyekun mücadelemize ‘sıfır tolerans’ ilkesiyle devam edeceğiz” dedi.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu