Edirne

Aksal, Gaytancıoğlu’nun kömür ihalesi iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, TBMM Genel Kurulu’nda CHP…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)-TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, TBMM Genel Kurulu’nda CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kömür ihalesi ile ilgili iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Fatma Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, Okan Gaytancıoğlu’nun TBMM Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kömür ihalesi ile ilgili iddialarda bulunduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gerçekleştireceği kömür ihalesinin, Gaytancıoğlu’nun iddia ettiği gibi tamamlanmadığını belirten Aksal, “İhale 19 Ocak 2023 tarihinde başlamış ve süreç hala devam etmektedir. İhale şartnamesinde açıkça yer aldığı gibi iddia edilenin aksine kömürün 4 bin 600 değil 5 bin kalori olması gerekmektedir. Gaytancıoğlu, ihalenin 3 ithalatçı firmaya verildiğini iddia etmektedir. Fakat mezkur ihaleye 17 firma davet edilmiş 14 firma teklif iletmiştir. Hem davet edilen hem teklif veren tüm firmalar yerli firmadır. Son olarak ihalenin 330 dolar fiyat üzerinden tamamlandığını iddia eden Okan Gaytancıoğlu, kesinleşmemiş bir ihale üzerinden bu rakamı nasıl nereden iddia etmektedir? Teklif olarak verilen bedellerin dahi 330 doların çok altında olduğunu bakanlığımız yaptığı bir açıklama ile kamuoyunun bilgisine sunmuştur. ‘Çamur at izi kalsın’ mantığı ile devletimizi kurumlarımızı yıpratmaya çalışmak siyaset ahlakını ayaklar altına almaktadır” dedi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu