Tekirdağ

6. Uluslararası Süleymanpaşa CUP Yelken Yarışları kortejle başladı

Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Valiliği katkıları…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Valiliği katkıları ile gerçekleştirilen 6. Uluslararası Süleymanpaşa CUP Yelken Yarışları; sporcular, antrenörler, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen Kortej ile başladı. Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı Paşa Brass Topluluğu’nun tempolu melodileri eşliğinde yüzlerce sporcu tören alanına yürüdü.

Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü yöneticileri, teknik heyet, hakem ve jüri heyetleri ve 8 ülke, 37 kulüpten 7-15 yaş arası 313 sporcu ile birlikte gerçekleştirilen kortejin ardından, Tarihi Valilik Binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu.

AÇILIŞ TÖRENİ RUMELİ İSKELESİ’NDE YAPILDI

Açılış töreni ise Rumeli İskelesi’nde gerçekleşti. Tören Süleymanpaşa Belediyesi Paşa Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ile başladı. Düzenlenen açılış töreninde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, misafir sporculara başarılar dileyerek 5 Eylül’e kadar devam edecek şampiyonaya tüm vatandaşları davet etti. Yüksel, yarışların organize edilmesinde ve Süleymanpaşa’nın tanıtılmasında büyük emekleri olan Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’ne de ayrıca teşekkür etti.

TAKIMLARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Başkan Yüksel’in konuşmasının ardından, 6. Uluslararası Süleymanpaşa CUP Yelken Yarışlarına katılan 8 ülkeden 36 kulübün temsilcileri ile hakem ve jüri heyetlerine katılım plaketi takdim edildi. Tören fotoğraf çekimleri ile sona ererken, sporcular 4 gün sürecek olan zorlu şampiyona için dinlenmeye çekildi.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu