ÇorluDeprem

2 Çocuğun Yazdığı Mektup Duygulandırdı: İyi ki Varsınız Güzel Evlatlar!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin ardından bölgeye gönderilen yardımlar içerisinde Çorlu’da 10 yaşındaki Beyza’nın yazdığı mektup ve Mert’in oyuncağına çikolata sarıp göndediği mektup okuyanları duygulandırdı.

Türkiye’nin doğu illerinin yanısıra Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesini de etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, depremzedeler için yurt genelinden yardım malzemeleri gönderilmeye başlandı.

Çorlu’da yaşları küçük olan 2 çocuğun Çorlu Belediyesi’nin yardım merkezine kendisi gibi küçük kardeşlerine gönderilmek üzere çeşitli yardımlarda bulunurken yazdığı mektuplar ise okuyanları duygulandırdı.

Kendisinin 10 yaşında olduğunu ifade eden Beyza yazdığı mektupta şu sözlere yer verdi:” Merhaba, ben Çorlu’dan Beyza 10 yaşındayım. Umarım bu paketi açan kişi bu notu görür. Öncelikle size kolaylıklar gönderiyorum ve tabiki enkazın altından çıkan kişilere ve vefat eden kişilere dua ediyorum. Her an enkazın altında bir insan sağ çıktığında mutlu oluyorum. Çünkü biz bütün Türkiye kardeşiz. Sizi öyle gördükçe sıcak yatağımda yattığım için kendimden utanıyorum. Dualarımız hep sizinle. Keşke elimden daha fazla şey gelse.”

Oyuncaklarını ve yanında çikolata gönderen Mert ise yazdığı mektupta şöyle dedi:” Geçmiş olsun. Hiç üzülme tek değilsin. Hepimiz yardım gönderiyoruz. İnşallah güzel günlerde oynarsın. Sizi çok seviyoruz. Çorlu’dan Mert.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu