Tekirdağ

14 KASIM HAYRABOLU VE MALKARA’NIN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN

14 KASIM HAYRABOLU VE MALKARA’NIN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN 14/11/2021 09:36:11 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 14 Kasım Hayrabolu…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

14 KASIM HAYRABOLU VE MALKARA’NIN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN


14/11/2021 09:36:11

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 14 Kasım Hayrabolu ve Malkara’nın Kurtuluş Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Güzel ilçelerimiz Hayrabolu ve Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Her safhası kahramanlıklarla dolu olan Kurtuluş Savaşı, aziz milletimizin cesareti, kararlılığı ve üstün fedakârlıkları sonucunda kazanılan görkemli bir zaferdir.

Büyük Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı Milli Mücadele ateşi yurt geneline yayılmış, İnönü’de, Sakarya’da ve Dumlupınar’da kazanılan şanlı zaferlerle güzel yurdumuz işgalden kurtarılmıştır.

Aziz milletimiz, Cumhuriyet döneminde hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Tarihimizden ilham alarak güzel yurdumuza, demokratik Cumhuriyet’imize ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmalı ve milletçe el ele vererek ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için mücadele etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 14 Kasım Hayrabolu ve Malkara’nın Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu