Çorlu

11 MAHALLEDE 48 SAAT SU KESİLECEK

Çorlu’da TESKİ ekipleri tarafından yapılacak olan 2. Etap Çorlu İlçesi Kısmi İçme Suyu ve Terfi Merkezi İnşaatı yapım çalışması nedeniyle 11 mahallede 48 saat su kesintisi yaşanacak.

 

TESKİ ekipleri tarafından duyurulan açıklamada şu sözlere yer verildi:” Çorlu İlçemiz için gerçekleştirdiğimiz ‘2.ETAP ÇORLU İLÇESİ KISMİ İÇME SUYU VE TERFİ MERKEZİ İNŞAATI’ yapım işi kapsamında etaplar halinde şehir şebekesinde bulunan AÇB hatlar ile yeni teknoloji Düktil Font borularla değişimleri sağlanmış ve mevcutta bulunan depo-ekipmanlarının revizyonları yapılarak devreye alınma aşamasına gelinmiştir.

Bu devreye alınma çalışmasında Çorlu ilçesinin içme suyu şebeke sisteminin kalbi sayılabilecek, ilçeye ortalama 350lt/sn (30.240 m³/gün) içme suyu sağlayan Bahçelievler Terfi Merkezi içerisinde (5 ayrı noktada-eş zamanlı) yeni şebeke hatları ile inşaatı tamamlanan Terfi Merkezinin irtibatları yapılacaktır. Bu bağlantı çalışmasında ø 500 mm-600 mm-700 mm çaplarında büyük çaplı DF (Düktil Font) depo ve terfi boru hatları irtibatlandırılacaktır.

Bu bağlantılar ile Yeni terfi merkezinin devreye alınması, ekonomik ömrünü tamamlamış olan Eski Terfi Merkezi ile 2 adet Ayaklı Su Deposunun devre dışı kalması sağlanacaktır. Aynı zamanda bu bağlantılarla birlikte yaklaşık 9.000 metre AÇB (asbest) hattın da devre dışı kalması sağlanmış olacaktır.

Yukarıda açıklanan bahse konu işlerin devreye alınarak aktif hale getirilmesi için 02.03.2022 tarihinde sabah saat 08.00’da başlayarak yaklaşık 48 saatlik su kesintisi yapılması planlanmaktadır.

Yapılacak olan su kesintisinden yaklaşık 160.000 kişilik nüfusu kapsayan Reşadiye, Nusratiye, Muhittin, Hatip, Cemaliye, Hıdırağa, Kemalettin, Silahtarağa mahallelerin tamamı, Çobançeşme, Kazımiye ve Şeyhsinan mahallelerin bir kısmını etkileyecektir.

Çalışmalar TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından 7-24 olarak ara vermeksizin vardiyalı çalışma sistemi ile yapılacak olup mağduriyet yaratılmadan içme suyunun vatandaşlarımıza ulaştırılması sağlanacaktır.

Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabırlarından dolayı teşekkür ederiz.”

 

+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
6

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu