Çorlu

Zabıta Aday Memurlarının Yemin Töreni Gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi tarafından zabıta memuru alımı için düzenlenen sınavların ve başarıyla tamamlanan adaylık sürecinin ardından asil memur olmaya hak kazanan zabıta personeli için yemin töreni gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilen “Aday Memurların Yemin Töreni”ne Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Özcan Veysel Tunçcan, Kemaleddin Avcı, zabıta personeli ve memurluk için yemin edecek adayların yakınları katıldı. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yemin töreninde kürsüye çıkarak konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da yaşamaktan gurur ve mutluluk duyanların bu şehre daha büyük bir şevkle hizmet ettiğine inandığının altını çizdi.

“Çok Çalıştınız ve Başarıyı Hak Ettiniz”

Başkan Sarıkurt konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Adaylık süresini dolduran ve belediyemizde asil memur olarak göreve başlayacak değerli zabıta arkadaşlarım; çok çalıştınız, sözlü ve uygulamalı sınavların üstesinden geldiniz, eğitim aşamasını başarıyla tamamlayarak asil memurluk mertebesini hak ettiniz.

“Adil Olmaktan Vazgeçmeyin”

Çorlu’da yaşamaktan gurur ve mutluluk duyanların bu şehre daha büyük bir şevkle hizmet ettiğine inanıyorum. İnanmaktan öte kendi nezdimde bunun doğru olduğunu biliyorum. Sizlerden de beklentim bu yönde. Nasıl mücadele ederek sınavları kazanıp aday memur olmaya hak kazandıysanız bundan sonra asil memurluk görevinizde de aynı azim ve mücadeleyle güzel şehrimiz Çorlu’muza hizmet edeceğinize inanıyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmadan sürdüreceğiniz kamu hizmetinizde kaleminiz keskin ve güçlü olsun. Haklının yanında durmaktan, adalete inanmaktan ve adil olmaktan hiç vazgeçmeyin.”

Başkan Sarıkurt’un konuşmasının ardından aday memurlar yemin ederek asil memurluğa ilk adımı attılar. Törenin ardından zabıta memurları ve onların yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt personele yeni görevinde başarılar diledi.

Yazar= Çorlu Belediyesi | Bülten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu