Yaşam

Yuvalı Deresi’ndeki balık ölümlerine inceleme

Mehmet YİRUN-Şafak TAŞOYAR/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’ın Ergene ilçesindeki Yuvalı Deresi’nde balık ölümleri sonrası numuneler toplandı, çevredeki 8 fabrikada inceleme yapıldı.
Yuvalı Deresi’nde dün toplu balık ölümleri meydana geldi. Ölü balıkların su yüzüne çıktığını görenleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne haber verdi. Bölgeye gönderilen ekipler, numuneler alıp incelemeye gönderdi. Ekipler ayrıca dere çevresindeki 8 fabrikada inceleme yaptı.
Misinli Mahallesi Muhtarı Cumhur Çibuk, balık ölümlerine ilişkin, “Yaşadığımız bu olay, bizi derinden üzmüştür. Bu dere, yıllardır tertemiz akan bir dere. Ancak balık ölümlerinin yaşandığını görünce, büyük bir üzüntü yaşadık. Nasıl kirlendi, kim yaptı? Bulunması için Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerince inceleme yapıldı. Sonucu merak ediyor ve yapanın bulunmasını, cezasının da verilmesini istiyoruz” dedi.
Amatör balıkçılık yapan Caner Yalım ise “Dereyi gördüğümde manzara kötüydü. Böyle bir şey olamaz. Balıkların ölümü canımı sıktı. Çekim yapıp, durumu mahalle muhtarına ilettim. Sazan, turna, kızılkanat, sabun ve gümüş balığı. Burada birçok balık türü var. İstanbul ve birçok bölgeden insan, balık tutmak için buraya geliyor. Balıkların öldüğünü görünce büyük üzüntü yaşadım. Buraya büyük ve küçükbaş hayvanlar geliyor, su içiyor. Ekipler gelip, inceleme de yaptı. Sonucunu merak ediyoruz, yapanın bulunması ve cezasının da verilmesini istiyoruz” diye konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

DHA Haber Editörü

Sitemiz DHA abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu