Edirne

Yunanistan’a kaçarken yakalanan FETÖ şüphelisi 3 eski emniyet müdürü tutuklandı

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, Yunanistan’a kaçmaya çalışırken güvenlik güçlerinin yakaladığı FETÖ/PDY şüphelisi 3 eski emniyet müdürü, tutuklandı.
Güvenlik güçleri, Meriç ilçesi Alibey köyündeki 1’inci derece askeri yasak bölgedeki kontrollerinde, Yunanistan’a kaçmaya çalışan bir grup tespit etti. Yakalanan şüphelilerin yapılan kimlik tespitinde FETÖ/PDY şüphelisi ihraç emniyet müdürleri S.Ç., Y.K. ve H.B. oldukları belirlendi. Hakkında kesinleşmiş 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası bulunan S.Ç. ile 7 yıl 6 ay hapis cezası olan Y.K. ve Gaziantep 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ‘FETÖ/PDY’ye üye olma’ suçundan temyizde dosyası bulunan H.B. gözaltına alındı. Şüpheliler, jandarma ekiplerine teslim edildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.Ç., Y.K. ve H.B., çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.
2 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
Öte yandan güvenlik güçleri, Meriç ilçesindeki 1’inci derece askeri yasak bölgede düzenledikleri operasyonda, yasa dışı yollardan Yunanistan’a gitmeye çalışan FETÖ/PDY şüphelileri A.B. ve C.B.’yi gözaltına aldı. Şüpheliler, işlemlerinin ardından jandarma ekiplerine teslim edildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu