AsayişDeprem

Yapılan Yardımları Alıp Tekirdağ’a Getirdi: Emniyet Mensubu Görevden Alındı!

Depremzedelere yapılan yardımları, geri dönerken Tekirdağ’a getiren emniyet personeli görevden alınırken, adli kontrolle serbest bırakıldı.

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta yaşanan depremde görevlendirilen bir emniyet personelinin afet bölgesinden dönerken depremzedeler için gönderilen bazı yardım malzemelerini beraberinde getirdi.

Polisin, o şahsın ikametinde bulundurduğuna dair yapılan ihbar neticesinde ilgili personel hakkında idari soruşturma başlatılarak ve işten el çektirilerek açığa alındı.

Ayrıca hemen Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen personel, mahkemeye çıkarılarak ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ve bu karara Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca itirazda bulunulduğu kaydedildi.

Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan açıklamada olayın, Valilik ve Emniyet tarafından yakinen takip edildiğini belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada:” Devletimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün kurumlarıyla suç ve suç işleyenlerin üzerine kararlılıkla gitmeye devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” sözlerine yer verdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu