Tekirdağ

YANGINDAN KORUNMA VE İTFAİYECİLİK HAFTASI DOLAYISILA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ


YANGINDAN KORUNMA VE İTFAİYECİLİK HAFTASI DOLAYISILA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ 26/09/2022 10:46:24 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

YANGINDAN KORUNMA VE İTFAİYECİLİK HAFTASI DOLAYISILA ÇELENK SUNMA TÖRENİ DÜZENLENDİ


26/09/2022 10:46:24

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308. yılı ve İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Valilik Binası önünde gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’a çelenk sunuldu. Törende bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik, İtfaiye Teşkilatı’nın tarihine değinerek, itfaiye erlerinin son derece önemli ve sorumluluk gerektiren bir mesleği yerine getirdiklerini belirtti.

Çelenk sunma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil, TEKULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Emin Pehlivan, İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye personeli katıldı.

Başkan Albayrak, “İtfaiye Teşkilatımız Canlarını Hiçe Sayarak, Büyük Fedakârlıklarla Görev Yapıyor”

Tören sonrasında konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İnsanlık, doğa ve tüm canlılar başta yangınlar olmak üzere doğal afet riskleriyle karşı karşıyadır. İtfaiye Teşkilatımız bizleri, kentlerimizi, sosyal yaşamları ve doğamızı yangınlara karşı korumak için gece gündüz demeden, mesai kavramı tanımadan, gerektiğinde kendi canlarını hiçe sayarak, büyük fedakârlıklarla görev yapıyor. Halkımızın can ve mal güvenliği için özveri ile çalışan tüm itfaiyecilerimizin Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Haftasını kutlar, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dilerim.” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu