Tekirdağ

YAĞCI YOLU ULAŞIMA AÇILDI MALKARA VE HAYRABOLU ARASI 11 KİLOMETRE KISALDI


YAĞCI YOLU ULAŞIMA AÇILDI MALKARA VE HAYRABOLU ARASI 11 KİLOMETRE KISALDI 21/07/2023 16:11:04   Güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sağlamak…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

YAĞCI YOLU ULAŞIMA AÇILDI MALKARA VE HAYRABOLU ARASI 11 KİLOMETRE KISALDI

21/07/2023 16:11:04

 

Güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sağlamak amacıyla yol çalışmalarına ara vermeden devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yol yapım hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Süleymanpaşa ilçesi Yağcı Mahallesi’ni Hayrabolu Karayolu’na ve Malkara Karayolu’na bağlayan Yağcı bağlantı yolunu törenle hizmete açtı. Hizmete açılan yol ile Malkara ve Hayrabolu yolları arasındaki mesafe 11 kilometre kısalmış oldu. Bağlantı yolu ayrıca karbon emisyonu özelliği ile de doğa dostu bir yol olma özelliği taşıyor.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK, “MALKARA VE HAYRABOLU YOLLARI ARASINDAKİ MESAFEYİ 11 KİLOMETRE KISALTARAK HEM ZAMANDAN HEM DE YAKITTAN TASARRUF SAĞLANMIŞ OLDU”

 

Düzenlenen törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil bağlantı yolu ile ilgili katılımcılara bilgiler verirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ta konuşma yaparak, “Hizmet ve yatırımlarımızın meyvelerini aldığımız; projelerimizin açılışlarını gerçekleştirdiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her bir açılışta mutluluklarımız katlanarak artıyor. Tamamladığımız her bir yatırım Tekirdağ’ımızın gelişimine katkı sağlıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geride bıraktığımız 9 yılda yol ağımızı hiç olmadığı kadar büyüttük. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Yağcı Yolu da, yol ağımıza eklendi. 7,5 kilometre uzunluğunda ve 7,5 metre genişliğindeki stabilize yolu beton yol haline getirdik. Yüksek dayanım özelliğine sahip silindirle sıkıştırılmış beton zemin ulaşım konforunu ve güvenliğini arttırdı. Daha da önemlisi Malkara ve Hayrabolu yolları arasındaki mesafeyi 11 kilometre kısaltarak hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlanmış oldu. Bu kapsamda da hizmete açtığımız yolumuz, karbon emisyonu özelliği ile doğa dostu bir yol olma özelliğine sahip. Bu önemli hizmetimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Törende Yağcı Mahallesi Muhtarı Mehmet Katırcı, Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun konuşma yaparak Yağcı yolunun hizmete açılmasında emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu