Tekirdağ

Vali Soytürk Yünsa Hz. İlyas Cami’nin Açılışını Yaptı

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çerkezköy OSB içerisinde Yünsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sürmegöz tarafından yaptırılan Yünsa Hz. İlyas Cami’nin açılışını yaptı.

Caminin açılışına Vali Soytürk’ün yanı sıra Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, İl Müftüsü Mustafa Soykök, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Yünsa Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Mustafa Sürmegöz, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Az önce hayırseverimizle beraberdik. Ben genel olarak bu hayır işi yapan insanlara siz çok şanslı adamsınız diyorum çünkü önce Allah size mal verdi, servet verdi, mülk verdi. Bununla birlikte bu maldan, mülkten tasadduk etmek, infak etmek, hayır hasenat yapmak, cami, okul yapmak, sağlık ocağı yapmakla ilgili o duyguyu da verdi. Bu ikisini herkese Cenabı-ı Allah vermiyor. Dolayısıyla siz özel insanlarsınız, şanslı insanlarsınız. Sizi tebrik ediyorum. Az önce hayırseverimizde ayetten bahsetti. Tevbe Suresi 18. Ayet. Ayet mealen şöyle “ Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazını kılan, zekatını veren ve yalnız Allah’tan korkup çekinen kimseler imar edebilirler.” diyor.

İmar iki anlama geliyor. Yeniden bir cami yapmak, mescit yapmak ya da mevcut bir camiyi onarmak anlamına geliyor. Bugün büyük bir mutlulukla yeni bir cami açıyoruz. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.

Edilen duanın ardından kurdele kesilerek caminin açılışı gerçekleşti.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu