Tekirdağ

Vali Soytürk Yerli ve Milli Hibrit Ayçiçeği Tarla Günü Etkinliğine Katıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı destekleriyle çiftçilerimize dağıtılan yerli ve milli ayçiçeği tohumlarının verimini yerinde görmek için Yerli ve Milli Hibrit Ayçiçeği Tarla Günü Etkinliği düzenlendi.

Hayrabolu ilçemizde düzenlenen etkinliğe Valimiz Sayın Recep Soytürk’ün yanı sıra Hayrabolu Kaymakamı Eyüp Fırat, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, ilçe protokolü ve çiftçiler katıldı.

Etkinlikte, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin bir konuşma yaparak ekimi yapılan yerli ve milli hibrit ayçiçeği hakkında bilgiler verdiler. Yerli ve milli ayçiçeği tohumunu tarlasına eken çiftçilere teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Vali Soytürk biçerdöveri kullanarak ayçiçeğinin hasadını yaptı.   

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu