Edirne

Vali Kırbıyık, Muharrem Ayı İftar Programına Katıldı

EDİRNE,(DHA)-EDİRNE Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık, Havsa ilçesine bağlı Musulça köyünde düzenlenen muharrem ayı iftar programına katıldı.

Vali Kırbıyık, Musulça köyünde düzenlenen programda, insanlık tarihinin var olduğu andan itibaren en kara, en acı günlerinden birinin yad edildiğini belirtti.

Kerbela’nın tüm insanlığın ortak bir acısı olduğunu belirten Kırbıyık, “Peygamber Efendimiz sevgili torunu Hazreti Hüseyin ve Ehlibeyt’ten onlarca canın şehit edildiği günü yad ediyoruz. Millet olmanın temel özelliklerinden birisi de acılarda, hüzünlerde bir arada olabilmektir.

Bugün bizler de sizlerle birlikteyiz. Bizim toplum olarak, millet olarak geleceğe daha güvenli bakabilmek için temel şartımız, aynı değerleri, aynı duyguları hep birlikte yaşayabilmektir. Bu ülkenin yarınlarının bugünden daha güzel olabilmesi için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, birlik ve beraberliktir” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Havsa Kaymakamı Reşit Özer Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Abdülkadir Seri, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk ve vatandaşlar katıldığı programda hep birlikte oruçlar açılarak, dua okundu.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu