Tekirdağ

Vali Yıldırım YKS’de İlk 1000’e Giren Öğrencileri Kabul Etti

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 2023 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) TYT, Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Dil puan türleri başarı sıralamasında ilk 1000 içinde yer alan öğrencileri kabul etti.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette ilimiz liselerinden mezun olan öğrenciler, kendilerini tanıttı ardından Vali Yıldırım’la hedefleri hakkında sohbet ettiler.

Ziyaret sırasında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali Yıldırım; “Hepinizi tebrik ediyorum. Ailenizin, okulunuzun, Tekirdağ’ın gururu oldunuz. Sizleri gördüğümüz için yarınlara çok daha umutla bakıyoruz. Yarınlar daha iyi olacak. Sizler bizlerin yerlerini alacaksınız ama bizden daha iyi işler yapacaksınız. Eğer bugünün öğretmenlerinde, idarecilerinde, mühendislerinde ne görüyorsanız siz daha yüksek merdivenlere çıkacaksınız. Sizlere olan umudumuz çok yüksek.

Bu dönemleri en iyi şekilde en büyük kazanımlarla geçirmeye gayret edin. İlgi alanınızda ve çalışmayı düşündüğünüz alanda kendinize ne kadar çok bilgi yüklerseniz yarınlara o kadar çok daha fazla hazır olur ya da eşdeğerlerinizden o kadar çok yukarıda olursunuz. Sizlerin elde ettiği bu başarı hakikaten küçümsenmeyecek bir başarıdır. Herkesin gıpta ile baktığı bir başarıdır. Hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Yıldırım konuşmasının ardından başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler taktim etti.

Sonrasında Vali Yıldırım, öğrencilere ve ailelerine Tekirdağ Valiliği’ni gezdirerek tarihi binadaki resimler, fotoğraflar ve sancaklar hakkında bilgi verdi. Günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

Ziyaret sırasında öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, aileleri, öğretmenleri ve okul müdürleri eşlik etti.

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu