Tekirdağ

Ulaşım Kartlarında Online Yenileme Dönemi Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, online vizeleme uygulaması ile vatandaşlara ulaşım kartlarının yenilenmesi için önemli bir kolaylık sağlıyor.Online kart vizeleme sistemi ile vatandaşlarımız kart merkezlerine gelmelerine gerek kalmadan TEKİRDAĞKART mobil uygulaması üzerinden online (uzaktan) vizeleme yapabilecek. Online vizeleme sistemi ile vizeleme ücreti yüzde 50 indirimle birlikte 20 TL’ye düşerken (Kart İşlem Merkezlerimizde vizeleme ücreti 40 TL’dir) , kişiselleştirilmiş kart kullanan, 65 yaş üstü vatandaşlarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz de bu uygulamadan faydalanabilecek.

BAŞKAN YÜCEER: “ULAŞIMDA ONLİNE KART YENİLEME İLE VATANDAŞLARIMIZA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLIYORUZ”

Her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da vatandaşlara kolaylık sağlamaya devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Ulaşımda online kart vizeleme dönemini başlatıyoruz. Online kart vizeleme uygulaması ile vatandaşlarımız, hem yüzde 50 indirimden faydalanabilecek hem de kart işlem merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler. Online vizeleme ile kart ücreti 40 TL’den 20 TL’ye düşüyor. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

VİZELEME NEDİR?Vizeleme (Güncelleme) işlemleri, kişiselleştirilmiş ulaşım kartlarında kullanıcının indirimli veya ücretsiz kullanım şartlarının devam ettiğini belgeleyerek ulaşım kartı kullanımının süresinin uzatılmasını ifade eder.

MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN KART YENİLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?1) Tekirdağ Kart Uygulaması indirilir.2) Vizeleme yapmak istenilen fiziksel kart uygulamaya eklenir.3) Eklenilen kart seçilerek, vizeleme butonuna basılır.4) Açılan pencerede ödeme banka-kredi kartı ile gerçekleştirilir. Ödeme her şey dâhil 20 TL’dir.5) Ödeme gerçekleştiğinde talimat alınmıştır bilgilendirmesi gelecektir. 10 dakika sonra fiziksel kartın toplu taşıma araçlarında bulunan validatörlere okutulması yeterli olacaktır.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu