Yaşam

TUS/SAT Testlerinin İşlevleri Nelerdir?

Isıl işlem fırınlarının stabilizasyonu, güvenliği ve verimliliğini sağlamak için pek çok kriter bir arada bulunur. TUS ve SAT testleri bu…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Isıl işlem fırınlarının stabilizasyonu, güvenliği ve verimliliğini sağlamak için pek çok kriter bir arada bulunur. TUS ve SAT testleri bu kriterlerin bir arada incelenmesini sağlar. TUS ve SAT testleri, ekipmanlarınızın daha sürdürülebilir ve doğru çalışması için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu testler, ulusal ve uluslararası standartlara uygun şekilde müşterilerin bilgisi ve isteği dahilinde yapılır.

Sistem Doğrulama Testi (SAT)

Sistem doğrulama testi, ısıl işlem projesi çerçevesinde kullanılacak görüntüleme, ölçüm ve kayıt düzeneğinin hassas kalibre bir düzenek aracılığıyla test edildiği periyodik bir işlemdir.

Sarvion, Sistem Doğruluk Testi CQI-9, AMS2750 ve diğer standartlardaki testleri müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda güvenle gerçekleştirmektedir. Yapılan işlemler sonrasında kullanılan cihazlar en güncel şekilde kalibre edilir ve test bitişinde müşterilere rapor şeklinde ayrıntılı bir şekilde sunulmaktadır.

SAT testi sırasında fırınların üzerindeki tüm ekipmanlar tek tek incelenerek, kullanım doğruluğu, ölçüm ve sapma değerleri titizlikle hesaplanmaktadır.

Sıcaklık Dağılımı Testi (TUS)

Isıl işlem fırınlarının atmosferinde herhangi bir homojen ısı dağılımı olup olmadığını kontrol eden periyodik testlere TUS testi adı verilir.

TUS testi günümüzde, otomotiv, havacılık, savunma sanayi gibi önemli sektörlerde ısıl işlemlerin sebep olabileceği hataların önlenmesi amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.

Sarvion, CQI-9, AMS 2750E testleri ve diğer standartlardaki testleri müşterilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda titizlikle uygulamaktadır.

TUS ve SAT Testleri Neden Yapılır?

Bu testler, üretimin tekrarlanabilmesi ve sürdürülebilir hal alması açısından oldukça önemlidir. Müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılar ve şikayetlerinin azalmasına yardımcı olur. Isıl işlem fırınlarının sıcaklık sabitliğinin doğrulanmasını en güvenilir şekilde sağlar, sıcak ve soğuk nokta tespiti yapar. TUS ve SAT testleri, önleyici birer bakım olarak da düşünülebilir.

TUS testi ve SAT testileri sürecinde müşterilere bilgi, deneyim, ayrıntılı rapor, iş talimatı ve servis sonrası tavsiyeler de sağlanır. Yapılan testler, son teknoloji ekipmanlarla son gerece güvenilir sonuçların çıkması amacıyla titizlikle yürütülür. Elde edilen tüm veriler özel yazılımlar aracılığıyla dijital olarak raporlar ile sunulur.  TUS ve SAT testleri hakkında detaylı bilgi almak için Sarvion web sitesini ziyaret edebilir, iletişim kurabilirsiniz.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu