Tekirdağ

TÜRKİYE BÜYÜK KADINLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI ÇORLU’DA BAŞLADI

TÜRKİYE BÜYÜK KADINLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI ÇORLU’DA BAŞLADI 22/12/2021 16:41:32 Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan, il genelinde hayata geçirdiği…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

TÜRKİYE BÜYÜK KADINLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI ÇORLU’DA BAŞLADI


22/12/2021 16:41:32

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan, il genelinde hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla sporun gelişmesine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Büyük Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası Çorlu’da başladı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “TÜRKİYE BÜYÜK KADINLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR OLMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYOR, TÜM SPORCULARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Şampiyonanın açılış seremonisinde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, böylesine önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Mavi gözlü kentimizin gururu olan Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan’ın hatırasını yaşatmayı ve güreş sporunu yeni nesillere sevdirmeyi üzerimize düşen bir görev olarak kabul ediyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllarda Türkiye Güreş Federasyonu’nun iş birliğiyle ulusal güreş turnuvaları düzenledik. Ayrıca Süleymanpaşa ilçemize bağlı İnecik Mahallemizde yağlı güreş turnuvası düzenledik. Bu yıl da Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Türkiye Büyük Kadınlar Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

 24 ilden 152 sporcumuzun katıldığı Güreş Şampiyonası’nın sportmenlik ve centilmenlik içerisinde en verimli şekilde geçmesi temennimizdir. Şampiyonada dereceye girecek sporcularımızın ülkemizi uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil edeceklerine olan inancım tamdır. Güzel yurdumuzun dört bir yanından gelerek turnuvaya katılan değerli sporcularımıza başarılar diliyor, Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Türkiye Büyük Kadınlar Güreş Şampiyonası’nın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış seremonisinde ayrıca Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu da bir konuşma yaparak, Büyük Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nın gerçekleşmesinde büyük katkıları bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler ve katılan sporculara başarılar dilediler.

ŞAMPİYONAYA 24 İLDEN 152 SPORCU KATILIYOR

21 Aralık tarihinde teknik toplantısı yapılan Şampiyonada 22-23 Aralık tarihlerinde eleme ve finaller oynanacak. Müsabakalar 10 sıklet halinde gerçekleşecek. Müsabakaların tümü Çorlu Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Çok yoğun bir katılımla gerçekleştirilecek olan Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Büyük Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’na 24 ilden 152 sporcu katılıyor. Müsabakaların tümü seyircilere açık olacak.

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu