Yaşam

Tunca Nehri kıyısında Kakava kutlaması (3)

NOHUTLU EKMEK VE KEŞKEĞE YOĞUN İLGİ
Tekirdağ’ın Ergene Belediyesi tarafından Paşaköy Mahallesi, 8 Kurnalı Çeşme Meydanı’nda Hıdırellez Şenlikleri düzenlendi. Şenliğe, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşların Hıdırellez ateşinin üzerinden atlamasıyla başlayan kutlamalar, meydandaki dilek ağacına kurdele bağlanmasıyla devam etti. Dileklerini dileyen vatandaşlar daha sonra müzik eşliğinde oynayarak eğlendi.
Organizasyon kapsamında katılımcılara, ücretsiz nohutlu ekmek ile keşkek dağıtıldı. Nohutlu ekmek ve keşkek yoğun ilgi görürken, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için belediye tarafından, uyarı anonsları yapıldı. Şenlik kapsamında, 500 kilo keşkek dağıtımı yapıldığı öğrenildi. (DHA)
Mehmet YİRUN/ERGENE(Tekirdağ),(DHA)-

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu