Ekonomi

TÜGİAD, G20 ülkelerinin genç liderlerini İstanbul’da ağırlayacak | Ekonomi

26-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan zirveye katılan gençlik örgütlerinin liderleri TÜGİAD üyeleri ile B2B görüşmeler yaparak, yeni iş birliği ve yatırım imkanlarını da araştıracak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, “On binlerce genç girişimciyi temsil eden G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA), her yıl düzenlediği zirvelerde görüş birliğine vardığı önerilerini G20 liderlerine iletiyor. Sürdürülebilir büyüme, ekonomik yenilenme, iş yaratma, girişimciliği ve yenilikçiliği destekleyen bu önerilerin, hükümetler tarafından uygulamaya konulması için de çaba gösteriyor. Her yıl farklı ülkelerde düzenlenen bu zirvelerde ülkemizi temsil eden tek STK olan TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın liderlerini İstanbul’da bir araya getirerek çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor” dedi.

CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILINI BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ

TÜGİAD 19. Dönem Yönetim Kurulu’nun göreve geldiği kısa süre içinde yurt içi ve yurt dışı birçok projeyi hayata geçirdiğine vurgu yapan Yıldırım, “Almanya, Birleşik Krallık, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika ve Suudi Arabistan’dan G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın başkan ve sherpa’larını İstanbul’da bir araya getireceğiz. Bu organizasyon da zirvenin yapısını ve Brezilya’ da düzenlenecek olan toplantının içeriğini netleştireceğiz. Geleceğin liderlerine ülkemizi tanıtacağımız gibi, üyelerimiz ile yapacakları B2B görüşmelerle, yeni iş birlikleri ve yatırım imkanlarının da temellerini atacağız. Aynı zamanda toplantı için ülkemize gelecek olan genç liderlerin yanı sıra, Avrupa’daki konfederasyonlardan başkanlar, temsilciler ve farklı ülkelerden iş dünyası temsilcileri de TÜGİAD’ın düzenleyeceği Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Balosu’na katılacaklar” diye konuştu.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu