Yaşam

Trakyalı avcılar, yetiştirdikleri ördekleri doğaya bıraktı


TRAKYA Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu (TRAKAF), ‘Yaban doğada yaban ile buluşuyor’ projesi kapsamında doğaya 1000 ördek saldı….

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

TRAKYA Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu (TRAKAF), ‘Yaban doğada yaban ile buluşuyor’ projesi kapsamında doğaya 1000 ördek saldı.

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi göletinde düzenlenen, ‘Yaban doğada yaban ile buluşuyor’ etkinliğine İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, TRAKAF Başkanı Çetin Karakoç, Doğa Koruma Milli Parklar İl Şube Müdürü Gökay İnal, Trakya’daki avcılar ile vatandaşlar katıldı. Törende avcıların yetiştirdiği 1000 ördek törenle gölete salındı. TRAKAF Başkanı Çetin Karakoç, 5 yıldır doğaya ördek salımı yaptıklarını belirterek, amaçlarının doğayı korumak ve zenginleştirmek olduğunu söyledi. Avcıların her zaman doğaya ve yaban hayvanlarına karşı gereken hassasiyeti gösterdiğini belirten Karakoç, “Her yıl gelenekler olarak düzenlenen ‘Yaban doğada yabanla buluşuyor’ projesinin bu yılki etkinliğinde başta bölge avcılarımız büyük emekleriyle yaban ördeği üretip doğaya katkı sunuyor. Bugün çevre, doğa temelinde sürdürülebilir yaban hayatı için omuz omuza yürüdüğümüz çevre gönüllüleri ve doğa sever sivil toplum kuruluş temsilcilerine desteğini esirgemeyen Trakya bölgesindeki aramızda olan tüm belediye başkanlarına ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İYİ Parti  Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, avcılığın spor amaçlı yapıldığını hayvan katliamına dönüştürülmemesi gerektiği ifade ederek, “Hayvanları katletmeyelim, onlarca, yüzlerce hayvanı katledip, katledilen  hayvanları araçlarımızın üzerine koyarak bir marifetmiş gibi paylaşmayalım . Doğayı ve hayvanları koruyup, kollayalım” dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Gökay İnal, Trakya bölgesinin avcılıkta büyük hassasiyet gösterdiğini belirterek, “Trakya bölgemizde bu hassasiyet daha yüksek kazanımlar sağlayacak. Bizim gözümüzde avcılık katleden değil, doğayı ve yaban hayvanları koruyup kollayan katletmeden spor amaçlı kurallara uyan avcılarımıza teşekkür ederiz” dedi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu