DepremYaşam

Trakya Üniversitesi’nin, deprem bölgesine yardımları sürüyor

Ünsal YÜCEL/EDİRNE, (DHA)-TRAKYA Üniversitesi’nden doktor, hemşire, sağlık ve destek personeli ile aşçıdan oluşan 25 kişilik ekip, depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki Afet Destek Merkezi’ne gönderildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler sonrası Trakya Üniversitesi, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine destek merkezi kurdu. Trakya Üniversitesi, Elbistan’da kurduğu Afet Destek Merkezi’ne personel desteği ve ihtiyaç malzemesi göndermeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Trakya Üniversitesi tarafından oluşturulan ve yönetilen Afet Destek Merkezi’nde depremden etkilenen vatandaşların tedavileri için kurulan sağlık tesisinde görev yapacak doktor, hemşire ve sağlık personelinin yanı sıra aşçı, güvenlik, teknik ve destek personelinin de olduğu 25 kişilik ekip Elbistan’a uğurlandı. Trakya Üniversitesi, Afet Destek Merkezi bünyesinde üniversitenin kendi imkanları ve yardımseverlerin destekleri ile oluşturulan ‘çocuk eğitim ve oyun alanı’ için de çok sayıda oyuncak, kitap, kırtasiye malzemesi ile yardım kolisi personel ile birlikte deprem bölgesine gönderildi. Merkezde görev yapacak ekibi uğurlayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin Elbistan’da işleyen bir sistem kurduğunu ve bu sistemin sürdürülebilir olması için desteklerini sürdürdüklerini ifade ederek, merkezde görev yapacak gönüllü üniversite personeline fedakarlıkları için teşekkür etti. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu