Edirne

Trakya Üniversitesi’nde ilk kayıt, 80 yaşındaki Şevki Kılıç’a

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- TRAKYA Üniversitesi’nde (TÜ) 2023-2024 eğitim-öğretim yılı kapsamında öğrenci kayıtları, başlarken, ilk kayıt ise Trakya Üniversitesi tarih bölümünden mezun olduktan sonra arkeoloji bölümünü kazanan Şevki Kılıç(80) için gerçekleştirildi. Kılıç’ın kaydını yapan Rektör Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, “80 yaşındaki Şevki amca yaptıklarıyla gençlere, yaşlılara, herkese bir şeyler öğretiyor. ‘Burada ilim var, gelin alın’ diyor” diye konuştu.

Bu yıl gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucunda TÜ.’ye yerleşen öğrenciler için kayıt işlemi üniversitenin Balkan Yerleşkesi’nde bulunan Balkan Kongre Merkezi’nde başladı. İlk kayıt ise 2019 yılında aynı üniversitenin tarih bölümünden mezun olan ve bu yıl arkeolojiyi kazanan  Şevki Kılıç’a yapıldı. Öğrenim azmiyle gençlere örnek olan Kılıç’ın kaydını T.Ü. Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu yaptı.

Okumanın yaşı olmadığını belirten Rektör Tabakoğlu, “80 yaşındaki Şevki amca yaptıklarıyla gençlere, yaşlılara, herkese bir şeyler öğretiyor. ‘Burada ilim var, gelin alın’ diyor. ‘Emekli oldunuz, işiniz bitti’ demeyin diyor. ‘Bu sıralar sizin için de var’ diyor. Ben kendisini kutluyorum. İnşallah herkese güzel bir örnek olur” dedi.

YKS’de aldığı 249 puanla arkeoloji bölümüne kaydolmaya hak kazanan Kılıç da,  üniversiteyi yeniden kazandığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Kılıç, “Üniversiteyi kazandığım için mutluyum. Gençler ilmi uzakta aramasınlar. Onlardan yalnız bir şey rica ediyorum. Kitapları çöpe atmasınlar, çalışsınlar. Defalarca sınava girmekten korkmasınlar. Herkese başarı diliyorum” diye konuştu.(DHA)

 

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu