Yaşam

Trakya Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi’ni 2 ayda 17 bin kişi ziyaret etti

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’de, 2 ay önce açılışı yapılan Trakya Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi’ni 17 bin kişi ziyaret etti.

Omurgasızlardan yumuşakçalara, iki yaşamlılardan sürüngenlere, bitkilerden kuşlara ve sürüngenlere kadar 734 türden toplam 1923 örneğe ev sahipliği yapan müze bugüne kadar 6 bin 215’i çocuk olmak üzere 17 bin 20 ziyaretçiyi ağırladı. Açıldığı günden itibaren büyük ilgi gören ve ‘yaşayan müze’ konseptiyle ziyaretçilerini ağırlayan Trakya Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi özellikle Edirne merkezin yanı sıra çevre il ve ilçelerde faaliyet gösteren okullardan talep görüyor.

Trakya Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi’nin açıldığı günden bu yana büyük bir ilgi gördüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Rakamlara yansıyan bu ilgi ve teveccüh, Doğa Tarihi Müzemizin amacına ulaştığını bizlere gösteriyor. ‘Yaşayan müze’ konsepti ile tanzim ettiğimiz Müzemizde, her dereceden öğrencimiz, kitaplarda gördükleri canlıları bizzat müşahede edebiliyorlar. Müzemizin düzenlenmesinde ve faaliyetlerinde göstermiş oldukları gayretlerden ötürü Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe’ye, Müze Müdürü Özmen Yeltekin’e ve emeği geçen tüm hocalarıma teşekkür ederim” dedi.

Trakya Üniversitesi Doğa Tarihi Müzesi, Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü, 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaretçileri kabul ediyor. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu