Tekirdağ

TESKİ’DEN SUYA ZAM YAPILACAĞI İDDİASI!

Son dakika gelen bilgilere göre, suya zam yapılacağı iddia edildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Cuma günü yapılacak olan toplantıda suya zam gelmesi için teklifte bulunacağını öğrenildi.

Kulislerde konuşulan son bilgilere göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Cuma günü yapılacak olan toplantıda su faturaları için zam talebinde bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi Ortalama olarak %50 ile %70 arasında bir zam talebinin yapılmasını gündeme getireceği kaydedildi.

KDV’DE İNDİRİM YAPILMIŞTI!

TESKİ ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre suya %7 KDV indirimi gelmişti. KDV indirimi ise şu sözlerle duyurulmuştu: ”Resmi Gazete’de yayımlanan 12.02. 2022 tarih ve 5189 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Temel Gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisi (KDV) oranının % 8’den % 1’e indirilmesi nedeniyle ; TESKİ Genel Müdürlüğü olarak içme suyu kullanım bedelindeki Katma Değer Vergisi (KDV) oranı %1’e indirilmiştir.”

TÜFE ORANINDA ZAM YAPILMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Ayrıca, 2020 yılında TESKİ’nin son toplantısında alınan karara göre, 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle %12 oranında artış yapılmasına, Şubat 2021 tarihinden itibaren tüfe oranında aylık olarak su ve atık su ücretlerine güncelleme yapılmasına karar verilmişti.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu