Tekirdağ

TESKİ’DEN AÇIKLAMA! SU FATURASINDA KDV İNDİRİMİ YAPILDI

Gıdada yapılan yüzde 7’lik KDV indiriminin ardından Tekirdağ’da su faturasında indirime gidildi.

Su faturalarında KDV oranında indirim yapılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’de indirim uyguladı.

TESKİ ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre şu sözlere yer verildi:” Resmî Gazete’de yayımlanan 12.02.2022 tarih 5189 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Temel Gıda ürünlerindeki Katma Değer Vergisi (KDV) oranının % 8’den % 1’e indirilmesi nedeniyle; TESKİ Genel Müdürlüğü olarak içme suyu kullanım bedelindeki Katma Değer Vergisi (KDV) oranı %1’e indirilmiştir.”

TÜFE ORANINDA ZAM YAPILACAKTI

2020 yılında TESKİ’nin son toplantısında alınan karara göre, 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle %12 oranında artış yapılmasına; Şubat 2021 tarihinden itibaren tüfe oranında aylık olarak su ve atık su ücretlerinde güncelleme yapılmasına karar verilmişti. Şimdi su faturalarının ne kadar olacağı merak konusu oldu.

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu