Çorlu

Çorlu Peyzaj Düzenlemesiyle Yeni Görünüme Kavuştu

TEKİRDAĞ'IN ÇEHRESİ BÜYÜKŞEHİRLE GÜZELLEŞİYOR

Kent estetiğine büyük önem veren ve Tekirdağ’ın çehresini güzelleştirmek amacıyla çalışmalarını titizlikle sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesinde bulunan Ali Osman Çelebi ve İsmet Paşa bulvarları ile Muratlı ilçesinde bulunan Kent Park’ı yeşil alan ve peyzaj düzenlemeleri ile yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

ÇORLU İLÇESİ ALİ OSMAN ÇELEBİ BULVARI

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince il genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında Çorlu ilçesi Ali Osman Çelebi Bulvarı’nda 124 adet süs eriği dikimi, 120 adet mavi ponpon servi dikimi, 129 adet yeşil spiral servi dikimi, 422 adet top şimşir dikimi, 8.300 metrekare çim serimi, 34.992 adet mevsimlik çiçek ekimi gerçekleştirildi. Çalışmalarda ayrıca 19.600 kilogram falez taşı kullanıldı ve 10.927 metrekare otomatik sulama tesisat çekimi yapıldı.

ÇORLU İLÇESİ İSMET PAŞA BULVARI

Çorlu ilçesi İsmet Paşa Bulvarı’nda ise 1890 adet ligustrum çalısı, 149 adet top şimşir, 12.986 adet mavi çim, 200 metre taban örtüsü ekimi yapıldı. Çalışmalarda ayrıca 23.400 kilogram falez taşı, 3600 kilogram dolomit taşı ve 575 metre de ayraç kullanıldı.

MURATLI KENT PARK

Büyükşehir Belediyesi tarafından Muratlı ilçesine kazandırılan Kent Park’ta gerçekleştirilen çalışmalar çerçevesinde 5300 metrekare çim serimi, 921 adet gül, 8 adet oya çalısı, 70 adet pitosporum, 6 adet mazı, 632 cennet bambusu, 129 adet berberis,m36 adet tijli ligüstrum, 7 adet süs kirazı, 3 adet ıhlamur ve 18 adet çınar dikildi. Ayrıca bahse konu alana 1.250 metreküp nebati toprak çekildi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “HALKIMIZIN HUZUR VE MUTLULUĞU İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Vatandaşların sosyalleşebileceği ve nefes alabileceği alanları korumak ve güzelleştirmek amacıyla il genelinde aralıksız bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, 11 ilçemizde sahada aktif bir şekilde faaliyet gösteriyorlar.

Bir yandan kent estetiğini korumak ve güzelleştirmek için çalışırken, diğer yandan da güzel kentimize yeni yeşil alanlar kazandırmak için faaliyetler yürütüyoruz. Halkımızın huzur ve mutluluğu için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Çorlu ve Muratlı ilçelerimizde yapmış olduğumuz yeşil alan ve peyzaj düzenleme çalışmasının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu