Yaşam

Tekirdağ’da Yaşayan Suriyeli Sayısı Belli Oldu

Göç İdaresi’nin paylaştığı verilere göre, ilimizde bulunan yabancıların istatistikleri güncellendi. Önceki yıla göre Tekirdağ’da bulunan Suriyeli vatandaşların azaldığı kaydedildi.

Türkiye’de kayıt altına alınmış geçici koruma statüsündeki Suriyeli sayısı bir önceki aya göre 29 bin 847 kişi azalarak toplam 3 milyon 351 bin 582 kişi oldu. Buna göre yıl başından bu yana kayıtlı Suriyeli sayısı 162 bin 194 kişi azaldı.

Göç İdaresi Başkanlığı’nın paylaştığı verilere göre, Suriye uyruklu vatandaşların ilimizde 11 bin 981 kişi olduğu kaydedildi. 2022 yılının Temmuz ayında 12 bin 608 kişi olduğu, 1 yılda ise 627 kişinin Tekirdağ’dan ayrıldığı kaydedildi.

En çok yabancıların yaşadığı şehirler arasında İstanbul 1. sırada olurken sırasıyla Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Konya ve Ankara oldu. Tekirdağ ise 26. sırada yer aldı.

Öte yandan yabancıların yoğun olarak yaşadığı Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova ile diğer şehirlerdeki toplam bin 169 mahalle her türlü statüden tüm yabancıların başvurularına kapalı. Bu yerlere hiç bir uyruktan yabancı kabul edilmiyor.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu