Yaşam

Tekirdağ’da Uluslararası Kiraz Festivali başladı

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ, (DHA)- TEKİRDAĞ’da Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali başladı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 57’ncisi düzenlenen Uluslararası Kiraz Festivali, kirazın kentte doğduğu topraklar olarak bilinen kırsal Naip Mahallesi’nde başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Mahallede yetiştirilen kirazlar sergilenip, katılımcılara ikram edildi. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Tekirdağ ismine yakışacak boyutta, herkesi kucaklayan, kavrayan, hangi siyasi görüş olursa olsun herkesi kendinden bilen ve bütün bölgedeki, Marmara’daki ve yurt dışındaki bütün komşularını davet eden büyük bir organizasyona imza atmaya çalıştık. Geçen yıl belki de Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük kalabalığın yaşandığı, emniyet verilerine göre 300 bin kişinin olduğu, toplamda 2,5 milyon kişinin Tekirdağ’da Süleymanpaşa’ya geldiği devasa bir organizasyona imza attık. Allah’a hamdolsun geçen yıl misafirlerinize mahcup olmadan gerçekten bu şehre yakışan güzel bir organizasyonla birlikte festivalimizi gerçekleştirdik” dedi.
‘3 MİLYONUN ÜZERİNDE KATILIMCI BEKLİYORUZ’
Bu yılkı festivale 3 milyon kişinin üzerinde bir katılım beklediklerini söyleyen Yüksel, “Elbette eğleniyoruz, kirazımızı tanıtıyoruz, şehrimizi tanıtıyoruz, şehrimizdeki esnafımızın gelirlerini arttıracak faaliyetler yapıyoruz. Ama bence büyük bir özelliği daha var. Bunu da söylemekten gurur duyuyorum. Bir Selanik göçmeni olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk de biliyorsunuz Selanik göçmenidir. Onun bize emanet ettiği bu şehri, bu toprakları en iyi şekilde tanıtmanın yanında onun bize verdiği öğüt, birlik ve beraberlik öğüdünü herkese kucaklaması gereken Trakya insanının herkese nasıl kucakladığını gösterdiğimiz büyük organizasyona imza atıyoruz. Bu şehirde tüm hemşehrimin birlik ve beraberliği sayesinde oluyor” diye konuştu.
11 Haziran’a kadar sürecek festivalde, yağlı güreşler, spor etkinlikleri, konserler gerçekleştirilecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu