Genel

Tekirdağ’da Sağlıkçılar Doktor Karakaya’nın Öldürülmesini Protesto Etti

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da sağlık çalışanları, Konya Şehir Hastanesi’nde doktor Ekrem Karakaya’nın öldürülmesini protesto etti.

Tekirdağ’da sağlık alanında faaliyet gösteren meslek örgütleri, Konya’da doktor Ekrem Karakaya’nın hasta yakını tarafından silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti. Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, ‘Sağlıkta şiddete hayır’, ‘Hekime şiddet sona ersin’ yazılı dövizler taşıdı.  Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Dr. Şenol Özcan, şunları  söyledi:

“6 Temmuz 2022 tarihinde Konya Şehir Hastanesi’nde görev yaptığı esnada hasta yakını tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda katledilen Dr. Ekrem Karakaya’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz ve tabi ki öfkeliyiz. Bu üzüntü öfkeye dönüşüyor ama umarım bu öfke iyicene toplumda artmaz. Bugün yeniden ve daha güçlü şekilde söylüyoruz. Sağlık emekçilerine en ufak bir zarar gelmesine tahammülümüz yoktur. Şiddet daha öncede belirttiğimiz gibi öngörülebilir ve önlenebilir toplumsal bir sorundur ve sorunu çözmeye niyetli bütünlüklü politikalar ile ancak aşılabilir.

Güvenlik çalışma alanı sağlamakla sorumlu olan siyasiler bu tabi iktidarın sorumluluğundadır. Bu sadece bu iktidar döneminde değil, şimdiye kadar ki gelmiş tüm iktidarlar ile ilgilidir. Bizler bu konuda yaşam hakkımız ve  güvenli çalışma koşulları için gücümüzü her yerde her koşulda hep birlikte göstermeye hazır olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.

Bu çerçevede bugün ve yarın ülke genelinde iş bırakıyoruz. Umarım bu iş bırakma bugün son olur, ama son olmayacak, şiddette son olmayacak bu bir temennidir belki bu bir dönüm noktası olur.” (DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu