Yaşam

Polis, Öğrenci Servis Şoförlerini Bilgilendirdi

Tekirdağ'da polis, öğrenci servis şoförlerini bilgilendirdi

Abdullah YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) – TEKİRDAĞ’da İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, öğrenci taşıyan okul servisi şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tekirdağ’da 2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerin daha güvenli bir ortamda okula gidiş gelişlerini sağlanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde öğrenci servisi şoförleri ve rehber personeline yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda öğrenci servis şoförlerinin taşıması gereken özellikler, rehber personellerde aranacak şartları, araçlarda bulunması gereken levha ve sesli ikaz sistemleri, emniyet kemeri kullanımının önemi, cam pencere ve kapılarını taşıması gereken özellikler ele alındı.

Taşıma hizmeti esnasında görüntü ve müzik sistemlerinin kullanılması ile ilgili genel trafik kuralları hakkında eğitim ve bilgilendirme yapıldı. Yeni eğitim – öğretimin başlamasından itibaren Tekirdağ genelinde yapılan denetimlerde 522 servis aracı kontrol edildi.

Denetimlerde kural ihlali olan servis araçlarını cezai işlem uygulandı. Tüm öğrencilerin okul gidiş gelişlerinde trafik güvenliğinin sağlanması için öğrenci servisi denetimlerini ve bilgilendirme çalışmalarının eğitim ve öğretim yılı boyunca devam edeceği vurgulandı. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu