Yaşam

Tekirdağ’da Penis Büyütme Davası: Büyütmek İsterken Küçüldü!

Tekirdağ’da bankacı olarak görev yapan İ.T. penis büyütme ameliyatı oldu. İ.T., “Ameliyat öncesi 12 santim uzunluğunda olan penisim 11 santime geriledi” diyerek doktordan tazminat talep etti. Davalı doçent doktor ise “Yaptığım işlemde hiçbir kusur yok” savunması yaptı.

Tekirdağ 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ilginç davada bankacı İ.T. ile üroloji uzmanı doçent doktor ile karşı karşıya gelmiş durumda.

HalkTV’nin aktardığı dosyaya göre, Tekirdağ’da yaşayan İ.T., araştırmaları sonrası penis büyütme ameliyatı için doçent doktor Haluk S.’de karar kıldı.

Ameliyat işlemi 29 Ocak 2022 günü yapıldı. Ameliyattan sonra İ.T.’de kanama oluştu. Ameliyatı yapan doktora haber verildi. Doktor Haluk S. tekrar hastaneye geldi. Yapılan kontrol sonrası İ.T.’nin yeniden ameliyata alınması kararlaştırıldı.

Yapılan ikinci ameliyat sonrası kanama durdu. Birkaç gün sonra taburcu edilen İ.T., bir aya yakın yürümekte zorlandı, ameliyat yerinde iz kaldı.

BEKLEDİĞİ SONUCU ALAMADI

Ancak İ.T. açısından esas sorun, ameliyatla birlikte penis boyunda beklediği uzamanın olmaması oldu. İ.T., doktoru ile yaptığı birkaç görüşmede, gerekirse bir kez daha ameliyat masasına yatabileceğini söyledi. Ancak doktor, uygun zamanın beklenmesi gerektiğini telkin etti.

“KISALMIŞ VE İNCELMİŞTİR”

Taraflar arasında devam eden görüşmeler zaman içinde sıkıntılı bir hal aldı. İ.T., doktor Haluk S.’ye karşı tazminat talebinde bulundu.

“Sonuçlar hiç de vaat edilenler gibi olmamıştır” denilen dava dilekçesinde “Müvekkil ile davalı arasında yapılan ön görüşme ve muayene sonrası davalı hekim müvekkilimize, minimum 3 cm uzama, maksimum 5 cm uzama ve minimum 1,5 cm, maksimum 3 cm çap artışı vaat etmiştir. Ancak vaat edilen uzama ve kalınlaştırma sonuçları da müvekkilimize sunulmamış, hatta aksine ameliyattan önce 12 cm uzunluğa sahip olan cinsel organı, davalı hekimin hatalı müdahalesi sonucu 11 santimetreye kısalmış ve incelmiştir” denildi.

DOKTOR: KUSURUM YOK

Doçent doktor Haluk S. adına yapılan savunmada ise, doktorun yaptığı işlemlerde hiçbir kusurun olmadığı vurgulandı. Savunma dilekçesinde “Muayene sonucunda hastaya, mevcut anatomik yapısından dolayı diğer ameliyatlarda elde edilen ortalama uzamanın kendisinde olamayabileceği yani daha az bir uzama olabileceği ayrıntılı anlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

“KÜÇÜLME OLMAMIŞTIR”

Dilekçede, ayrıca İ.T.’ye rakamsal bir vaatte bulunulmadığına işaret edilerek şöyle denildi:

“Davacı yanın mevcut anatomik yapısından dolayı diğer ameliyatlarda elde edilen ortalama uzamanın kendisinde olamayabileceği yani daha az bir uzama olabileceği ayrıntılı anlatılmıştır.

Davacı hastanın penis boyunu 12 cm olarak belirttiği ancak müvekkil hekimin yaptığı ölçümde 11 cm olarak penis boyu ölçülmüş olup, davacının penis boyunda küçülme olmamıştır.”

500 BİN TL MADDİ TAZMİNAT İSTEDİ

Savunma dilekçesinde İ.T.’nin manevi tazminat talebinin ‘fahiş’ olduğu kaydedilerek “Davacı yanın başka bir hekimden 500.000 TL gibi fahiş fiyat aldığı gerekçesiyle tedavisi nedeni ile müvekkilden davacının bu ücreti maddi tazminat olarak talep etmesi mesnetsiz olup, zenginleşmeye yöneliktir ve kabul edilemez” denildi.

Dava dosyasına ilişkin yargılama sürerken, bankacı İ.T. ile doçent doktor Haluk s.’nin avukatları ise davaya ilişkin yorum yapmak istemedi.

Kaynak Cumhuriyet Gazetesi

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu